ستون ریز

( 2311 )

ستون ریز

وظیفه ملات رسانی به ستون ها و دیوارهای بتنی را دارد و در دو ظرفیت به تولید می رسد.

مشخصات محصول

0 تومان بدون مالیات.

زمان تحویل 2 روز کاری میباشد.

30 قلم

ستون ریز

ستون ریز ها  یکی از مهم ترین ماشین آلات ساختمانی هستند که برای ریختن بتن درون ستون های ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند. ستون ها خود نیز یکی از حائز اهمیت ترین بخش های یک سازه ساختمانی می باشد که وظیفه ی تحمل وزن کل سازه را برعهده دارد و ازهمین حیث بسیار پر اهمیت است. در گذشته ریختن بتن به درون ستون ها توسط اپراتور و به روش سنتی انجام می شد و همین امر باعث می شد تا از حالت استاندارد خارج شده و کیفیت قابل قبول را نداشته باشد. امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی ، روش های سنتی جای خود را به ماشین آلات اتوماسیون داده اند. ستون ریز دستگاهی است که دارای پاکتی بر روی خود می باشد و بتن را از این طریق درون ستون ها انتقال می دهد و از این جهت این نام را به خود گرفته است. 

کاربرد ستون ریز ها

ستون های سازه ها در ارتفاع بسیار بلنندی قرار دارند و به نظر می آید برای پر کردن آن ها نیاز به پمپ هوایی داشته باشیم اما انجام این پروسه توسط پمپ های هوایی امکان پذیر نیست و از طرفی مجبور خواهیم بود درون ستون ها را به صورت دستی از بتن پر کنیم . در چنین مواردی است که ستون ریز ها به کمک ما می آیند. این دستگاه دارای یک پاکت با ظرفیت های مختلف می باشد که نسبت به نوع پروژه ظرفیت آن مشخص می شود. منبع تغذیه این دستگاه به وسیله ی برق تکفاز شهری تامین می شود و به راحتی قابل دسترس می باشد. 

ستون ریز 350 کیلویی

کاربرد ستون ریز

  • این نوع از دستگاه قابل استفاده برای ستون هایی می باشد که دارای ارتفاع 2 الی 7 متر می باشد
  • قابل استفاده برای ریختن بتن درون ستون های سازه ها
  • قابلیت استفاده برای ستون ریزی دیوار هایی که به صورت برشی هستند
  • برای ستون هایی که دارای ارتفاع حداکثر 7 متری می باشند ، از جداشدن ستون های این نوع سازه ها جلوگیری می کند

نحوه کار با ستون ریز

با توجه به توضیحاتی که دادیم تا حدودی با کارکرد ستون ریزها آشنا شدیم . این دستگاه از لحاظ ساختار و نیز کارکرد شباهت بسیاری به دستگاه های بالابر دارد. هر دوی این دستگاه ها دارای پاکت می باشند که به وسیله ی این پاکت بتن را انتقال می دهند. در ستون ریز ها نیز بتن به درون پاکت انتقال داده می شود و با استفاده از قدرت الکتروموتور پاکت شروع به حرکت می کند و بر روی ریلی که دارد مواد را به سمت ستون ها هدایت می کند. این پاکت توسط نیروی گیربکس بر روی ریل بالا و پایین می شود و به صورت شیب دار به درون ستون ها ریخته می شود. کارکرد این دستگاه بسیار ساده و کاربردی می باشد. 

اجزای ستون ریز

اجزای اصلی ستون ریز

1- ریل ستون ریز

2- سیم بکسل

3- موتور-گیربکس

4- بدنه ی دستگاه

5- پایه ی ثابت کننده بر روی زمین

6- پاکت بتن ریز

مشخصات فنی ستون ریز

  • الکترو موتور موتوژن 3 اسب بخار
  • گیربکس mvfکاردان با دوسال گارانتی
  • سیم بکسل سایز 12 فولادی
  • ورق 3 میل لچک بندی شده
  • ظرفیت باکت بتن ریز بین 100 تا 150 کیلوگرم می باشد

مقالات مرتبط