حراج!

شمارنده دیجتالی نوار نقاله

( 2021 )

شمارنده دیجتالی نوار نقاله

شمارنده های دیجیتال به عنوان سیستم هایی برای شمارش تعداد محصولات و .... در انواع صنایع مختلف به کار می روند. 

مشخصات فنی نمایشگر

0 تومان بدون مالیات.

برای خرید تماس بگیرید!

10 قلم

شمارنده دیجتالی نوار نقاله 

شمارنده های دیجیتالی یکی از ابزارهای صنعتی به شمار می روند که جهت شماردن پالس های ورودی در انواع مختلف صنایع به کار گرفته می شوند. صفحه نمایش این شمارنده ها می تواند دو رقمی ، سه رقمی و حتی تا 5 رقمی نیز موجود باشد که معمولا برای صنایع تولیدی به کار گرفته می شوند. از این دستگاه صرقا جهت شمارش تعداد استفاده نمی شود ، برای متر کردن و یا حتی بررسی عملکرد تولید کارخانه ها نیز می توان از این سیستم ها استفاده کرد. پس اگر به طور مثال از این دستگاه برای شمارش تعداد محصول های یک مجموعه استفاده می کنید ، می توان گفت که شمارنده ها سیستم هایی هستند که وقوع یک رویداد ثابت را اندازه گیری و یا شمارش می کنند و می توانند در انواع مختلفی از لحاظ کارایی به فروش رسند. 

شمارنده دیجیتال

نحوه عملکرد شمارنده ها

وظیفه ی کاری شمارنده ها  پس از اجرای فرامین مدارات برقی آغاز می شود و همواره دارای خرجی هایی برای نمایش دادن هستند که بر روی صفحه نمایش دیجیتالی نمایش می دهند. این دسته از محصولات دارای 2 نوع مختلف می باشند : 

1- آنالوگ 

2- دیجیتال

نوع آنالوگ این شمارنده ها به روش سنتی و دستی تنظیم می شوند و بر روی قسمت جلوی تایمر یک پیچ تنظیم قرار گرفته است که کنترل دستگاه به این طریق انجام می شود. اما این ویژگی در نوع دیجیتال متفاوت می باشد. در ع دیجیتالی ، تظیمات به صورت مقداردهی به صفحه ی دیجتال انجام می شود که کار آسانی نمی باشد.

وظیفه شمارنده ها

شمارنده ها وظیفه نمایش کمیت را برعهده دارند. این کمیت ها می تواند مربوط به محصولات یک مجموعه باشد که نیاز است تعداد آن ها هنگام تولید وو یا بارگیری مشخص شوند. بهه طوور مثال در مجموعه ای نیاز است که تعداد محصولات تولید شده در خط به طور کاملا دقیق مشخص شود که به این منظور از دستگاه های شمارشگر استفاده می شود که تعداد محصول تولید شده نمایش داده شود. در برخی موارد نیز نیاز است که در انباری محصولات یا کارتن ها هنگام بارگیری تعدادشان به طور دقیق ثبت شود که در چنین مواردی نیز از شمارنده ها استفاده می شود. 

نمایشگر

نحوه نمایش عدد توسط نمایشگر

نمایش اعداد بر روی این نمایشگرها به چندین صورت امکان پذیر است و بستگی به نوع داده ای دارد که برای پردازش به نمایشگر دستور داده شده است. با چند مثال انواع این روش ها را توضیح می دهیم :

1- به طور مثال اگر می خواهید شمارش محصولاتتان زمانیکه به 200 و 400 رسید برایتان در نمایشگر نمایش داده شود ، کافیست این اطلاعات را به نمایشگر بدهید و تنظیم کنید تا یک بار زمانی که شمارش محصولات به 200 رسید نمایش داده شود و بک بار هم زمانی که شمارش محصولات به 400 عدد رسید نمایش دهد . 

2- نمایش تعداد محصولات به صورت عددی : در این حالت محصولات ، کالاها و ... به محض رد شدن از جلوی سنسور مربوطه ، نمتایشگر در صفحه خود تعداد را در هر سری نمایش می دهد.

مشخصات فنی شمارنده دیجتالی نوار نقاله 

  • نمایشگر تابلو برق سه رقمی بوده و یک سال گارانتی تعویض دارد
  • حسگر با حداکثر دید 45 سانت با یک سال گارانتی تعویض
  • دارای فیوز محافظ شمارنده و حسگر
  • ابعاد کابینت 20*40 می باشد