تخلیه بار کامیون

( 7901 )

نوار نقاله بارگیری و تخلیه کامیون

دستگاه نوار نقاله بارگیری و باراندازی از مهم ترین دستگاه ها در انبار میباشد. به وسیله این دستگاه ها میتوان مواد و بسته های مختلف را به خودرو های باربر بارگیری کرد و یا باراندازی نمود. این دستگاه در ابعاد و اندازه های مختلف قابل سفارش است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نوار نقاله های بارگیری با ما تماس بگیرید.

0 تومان بدون مالیات.

در انبار موجود نیست

نوار نقاله بارگیری

دستگاه نوار نقاله بارگیری از آنچه که در نامش پیداست مخصوص استفاده در عملیات بارگیری و بار اندازی از خودرو های باری مختلف است. به کمک این دستگاه ها میتوان انواع بسته ها اعم از کارتن و کیسه ها را در ابعاد مختلف و وزن های گوناگون بارگیری نمود. این دستگاه ها قابلیت سفارش در ابعاد مختلف هستند. 

اجزاء تشکیل دهنده نوار نقاله بارگیری

شاسی دستگاه : قسمت شاسی دستگاه جز مهم ترین اقسام آن است که باید به صورت مستحکم ساخته شود. به دلیل سوار شدن بار تمامی قطعات و اقلام انتقال شونده روی این قسمت، باید به صورت مهندسی شده ساخته شود. 

الکتروموتور :  محرک اصلی این دستگاه ها الکتروموتور ها هستند که با تبدیل نیروی الکتریکی به نیروی مکانیکی موجب حرکت دستگاه میشود. بر اساس نوع دستگاه و مواد که قرار است حمل شود. باید الکتروموتور متناسب با آن عمل انتخاب و مورد استفاده قرار بگیرد.

گیربکس : نیروی مکانیکی ایجاد شده به وسیله الکتروموتور به کمک گیربکس به محور متحرک تسمه وارد میشود و موجب حرکت کردن تسمه در مسیر انتقال میشود. گیربکس با افزایش گشتاور و کاهش دور موتور موجب ایجاد قدرت بیشتر در عمل انتقال میشود. معمولا در نوار نقاله های بارگیری از گیربکس های حلزونی استفاده میشود.

تسمه نقاله :

دستگاه نوار نقاله به کمک تسمه ها مواد را در مسیر انتقال میدهند. این قطعه جز قسمت های مصرفی است که با گذر زمان فرسوده و از بین خواهد رفت. تسمه ها در استاندارد های خاص تولید میشوند و مناسب با بسته ها و کیسه ها مورد انتقال باید انتخاب شوند. معمولا در نوار نقاله های بارگیری از تسمه های لاستیکی استفاده میشود و این نوع تسمه ها در دو مدل ساده و آجدار قابل سفارش هستند. استاندارد تسمه های لاستیکی به ترتیب 40، 50، 60، 80 مورد استفاده در نوار نقاله های بارگیری است.

 

مقالات مرتبط