نوار نقاله بارگیری

نوار نقاله بارگیری - loading conveyor

تاریخچه و علل بوجود آمدن نوار نقاله بارگیری
نوار نقاله تلسکوپی

در سال  1892میلادی دانشمندی بنام توماس رابینز با اختراع و اضافه کردن اندیشه های خود نخستین  سیستم یا دستگاهی بنام تسمه نقاله برای حمل مواد معدنی عنوان کرد، که بعد ها با گسترش علم و فنون سیستم های نوینی ساخت و تولید گردید.

با پشرفت علم و صنعت در سیستم انتقال و حمل ...

نوار نقاله بارگیری - loading conveyor

تاریخچه و علل بوجود آمدن نوار نقاله بارگیری
نوار نقاله تلسکوپی

در سال  1892میلادی دانشمندی بنام توماس رابینز با اختراع و اضافه کردن اندیشه های خود نخستین  سیستم یا دستگاهی بنام تسمه نقاله برای حمل مواد معدنی عنوان کرد، که بعد ها با گسترش علم و فنون سیستم های نوینی ساخت و تولید گردید.

با پشرفت علم و صنعت در سیستم انتقال و حمل و نقل برای جابجایی مواد و محصولات از نقطه A به نقطه B بصورت مکانیزه از خط تولید به انبار و بالعکس و درنهایت به ماشین و نیاز به تسریع در عملیات بارگیری و تخلیه نیاز و الزام به دستگاهی بنام نوار نقاله یا کانوایر وجود دارد که علاوه بر تسریع در عملیات موجب کاهش هزینه های اقتصادی و انتقال ایمن محصولات بدون هیچ گونه آسیب دیدگی از جمله ویژگی های این دستگاه می باشد.

استراکچر یا شاسی نوار نقاله:
نوار نقاله بارگیری مواد پودری

بطور عمده نوار نقاله بارگیری برای حمل و انتقال مواد سنگین در صنعت مورد استفاده قرار می گیرد، از استراکچر یا شاسی کانوایر بارگیری از متریال فولاد ST37(قوطی، ناودانی، لوله درزدار) بصورت خرپایی مستحکم و ایمن می باشد.

لازم به توضیح می باشد که قبل از ساخت استراکچر دستگاه نقشه ای بصورت شماتیک سه بعدی طراحی و ساخت می گردد که کلیه اندازه در آن مشخص و خوانا برای مجموعه تکنسین فروشگاه صنعتگری می باشد.

تسمه نقاله مورد استفاده در کانوایر بارگیری:
تسمه نقاله

در طراحی و ساخت کانوایربارگیری از دونوع تسمه نقاله لاستیکی و پی وی سی استفاده می کنند، که تسمه نقاله لاستیکی منجیددار برای بارگیری و تخلیه مواد فله و پودری و تسمه نقاله لاستیکی آجدار برای بارگیری و تخلیه کیسه و گونی در اندازه های 50کیلوگرمی یا بیشتر و  همچنین مواد فله نظیر گندم، ذرت، جو و غیره با حداکثر کارایی مورد استفاده قرار می گیرند.

برخی از ویژگی و مشخصه های تسمه نقاله لاستیکی منجیدار و عاجدار مورد استفاده مورد استفاده در ساخت نوار نقاله بارگیری:

تسمه نقاله لاستیکی منجیددار از لحاظ ساختاری و بافت 4 لایه، با قدرت کششی 400 یا 500 (ep500/400) با ضخامت 10 میلی متر میباشد، که کاملا مقاوم در برابر سایش و ضربه می باشد، و آج های تسمه نقاله لاستیکی با ارتفاع آج های 5 یا 15 میلی متر در عرض های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

برخی از ویژگی و مشخصه های تسمه نقاله پی وی سی گریپ مورد استفاده در ساخت کانوایر بارگیری:

تسمه نقاله گریپ از نظر ظاهری متخلخل و سبز رنگ می باشدو بافت آن دولایه با نخ های پلی استر وبا ضخامت پنج میلی متر در عرض های مختلف در صنعت بارگیری و تخلیه و سایر صنایع مورد استفاده قرار می گیرد، که امکان برگشت کالا به عقب اصلا وجود ندارد.

مشخصه و ویژگی های موتور و گیربکس مورد استفاده در تسمه نقاله بارگیری:

الکتروموتور:

موتور هایی که در نقاله بارگیری استفاده می شود نسبت به طول و حجم مواد تعیین میگردد که معمولا از برند های معروف ایرانی نظیر موتوژن( ژن)و یا برند های اروپایی معتبر نظیر ایلماز، زیمنس و...استفاده میشود.

گیربکس:

گیربکس مورد استفاده در نقاله بارگیری به تناسب الکتروموتور از برندهای ایرانی نظیر کاردان اصفهان یا برند های اروپایی معتبر نظیر ایلماز، زیمنس و... استفاده میگردد.

زمینه های مورد استفاده از تسمه نقاله بارگیری یا loading conveyor :

در صنایع و کارخانجات کثیری از کانوایر بارگیری استفاده میکنند که با شاید در ذهنمان نگنجد و در اینجا قابل ذکر نباشد که در این مطلب به گوشه ای از آنها اشاره می کنیم:

-      صنایع غذایی (کیک ، کلوچه، آبمیوه و آب معدنی و سایر محصولات غذایی).

-      صنایع گوشت و فرآورده های غذایی

-      صنعت داروسازی و محصولات پزشکی

-      صنعت کاغذ سازی و ضایعات حاصل از آن

-      صنعت تولید لوازم خانگی

-      صنعت خودروسازی

-      فروشگاه ها و مارکتینگ های اینترنتی( فروشگاه اینترنتی دیجی کالا فروشگاه اینترنتی بامیلو).

-      کارخانجات تولید مایع ظرف شویی و شامپو

-      کارخانه های شن وماسه ، صنعت سیمان و گچ

-      و سایر صنایع مد نظر شما

لازم به یادآوری می باشد که صنعتی یا لاین تولیدی نمی باشد که دستگاه نوار نقاله آن را پوشش نداده باشد.

متحرک یا ثابت بودن نوارنقاله بارگیری:
نوار نقاله بارگیری کارتن

طراحی و ساخت نوار نقاله بارگیری به دو حالت 1-ثابت و 2- متحرک امکان پذیر می باشد که طبق سفارش مشتریان عزیز طراحی و ساخت میگردد، که نوار نقاله متحرک از مرغوب ترین چرخ های چدنی روکش لاستیکی و تفلونی و تایر لاستیکی می باشد که جابجایی و حمل دستگاه را برای اپراتور آسان می کند.

تنظیم ارتفاع نوار نقاله بارگیری و تخلیه چگونه می باشد؟

در ابتدا لازم به یادآوری میباشد محدوده ارتفاعی که برای تنظیم ارتفاع در نظر گرفته میشود 150 تا 170 سانت در نوار نقاله های کوچک میباشد که این تلرانس و محدوده ارتفاعی نسبت به سفارش مشتریان عزیز م باشد که شما با تعیین ماکزیمم و مینمم ارتفاع به ما میگویید که این تلرانس در چه محدوده ای تنظیم شود.

نقش اینورتر در کانوایر بارگیری چیست؟

در نخست قابل بیان است که  این شرکت از اینورتر های معتبر و اروپایی خاص نظیر اشنایدر و  جهت تنظیم و کنترل سرعت تسمه نقاله استفاده می کند .

نقش شمارشگر های دیجیتالی در نوارنقاله بارگیری چیست؟

معمولا استفاده از سیستم های شمارشگر دیجیتالی در بارگیری و تخلیه با ارائه گزارش و یا متصل به سیستم رایانه با قابلیت قطع  و ادامه عملیات و شمارش و نمایش محصولات بارگیری شده

استفاده از بارکد خوان در نوار نقاله بارگیری:

این امکان برای اداره جات پست و سایر شرکت های پیشرفته افزوده گردیده که این نهاد ها با این امکان راحتر بتوانند محصولات خود را بارگیری یا تخلیه و درنتیجه به عملیات خود سرعت زیادی ببخشید.

مزایای سیستم حرکت برقی در نوار نقاله بارگیری:

سیستم حرکت بارگیری توسط الکتروگیربکس که بتوان با ریموت کنترل از راه دور کنترل کنیم برای نوار نقاله بارگیری تلسکوپی و بزرگ افزوده و اضافه میشود که سیستم حرکت را برای اپراتور نیز آسان می کند.

قیمت نوار نقاله بارگیری:

قیمت نوار نقاله بارگیری نسبت به طول نوار نقاله و عرض آن قابل تغییر می باشد، همچنین با افزودن امکاناتی همچون اینورتر، شمارشگر دیجیتالی، تابلوبرق پیشرفته، سیستم حرکت برقی و انتهای نقاله بصورت تلسکوپی باشد ،به هرکدام از موارد ذیل مبلغی به مبلغ اصلی دستگاه نقاله افزوده خواهد گردید.

بسته بندی و ارسال کالا:

نوار نقاله های بارگیری در طول های 6متر، 7 متر، 8متر، 10 متر آماده ارسال می باشند که در طی 3 یا 4 روز کاری با مونتاژ قطعات و بسته بندی صحیح ارسال میگردند، اما نوار نقاله های سفارشی طبق زمینه کاری شما در طی 15 یا 20 روز کاری آماده ارسال میگردند.

جهت هرگونه پیشنهاد، انتقاد ، مشاوره و سفارش با مشاورین فروش فروشگاه اینترنتی صنعتگری در تماس باشید.

پل ارتباطی ما با شما: 04134316055

بیشتر

نوار نقاله بارگیری 

( 7 محصول وجود دارد )