تسمه نقاله توری

تسمه توری-تسمه توری فلزی-توری نوار نقاله-تسمه نقاله فلزی-توری سازی

آشنایی بیشتر با تسمه توری فلزی:

تسمه توری

در صنعت برای تولید کلیه محصولات نیاز به نوار نقاله و تسمه نقاله و نیاز ضروری و مبرم به مکانیزه بودن میباشد، اما در بعضی از شرایط و پروسه های کاری نیاز می باشد که دستگاه نوار نقاله و تسمه آن در معرض و مجاورت حرارت مستقیم قرار گیرند، که در این شرایط...

تسمه توری-تسمه توری فلزی-توری نوار نقاله-تسمه نقاله فلزی-توری سازی

آشنایی بیشتر با تسمه توری فلزی:

تسمه توری

در صنعت برای تولید کلیه محصولات نیاز به نوار نقاله و تسمه نقاله و نیاز ضروری و مبرم به مکانیزه بودن میباشد، اما در بعضی از شرایط و پروسه های کاری نیاز می باشد که دستگاه نوار نقاله و تسمه آن در معرض و مجاورت حرارت مستقیم قرار گیرند، که در این شرایط تسمه نقاله باید به نحوی انتخاب شود که سازگار با پروسه کاری شما باشد، که تسمه توری فلزی بهترین نوع تسمه برای دماهای مستقیم بالاتر از 50 درجه تا 350 درجه سانتی گراد می باشد.

مقاومت این محصول در برابر دماهای بیشتر و مستقیم در بین مشتریان معروف به تسمه نقاله نسوز کرده است.

ساختار و چگونگی تشکیل تسمه فلزی یا توری نقاله فلزی:

توری نقاله فلزی

از بافت و مارپیچ کردن سیم های مفتول و استفاده از ستون های مستحکم در داخل هر ردیف جهت استحکام بیشتر تسمه نقاله ،محصولی تولید میشود که و طول و عرض آن طبق سفارش مشتریان میباشد و همچنین جنس این سیم مفتول ها از آهن سیاه( ST37 )، گلوانیزه ویا استیل بافت و تولید می شود.

زمینه و موارد استفاده از توری نقاله فلزی:

تسمه توری استیل

از این تسمه نقاله بطور رایج در خطوط تولید صنایع غذایی، برای تفت دادن خشکبار و آجیل و همچنین خشک کردن صنایع غذایی (مانند: نان باگت، کلوچه، بیسکویت و...)و همچنین جهت شستشو و آبکشی مواد پروتئینی و گوشتی، و در زمینه های صنعتی در کارخانجات تولید شیشه و قطعات الکترونیکی و لحیم کاری و سایر زمینه های صنعتی از تسمه توری استفاده می کنند.

موارد و نکات حائز اهمیت در انتخاب توری نقاله فلزی:

نوار نقاله خشک کن با تسمه توری

از نکات حائز اهمیت در انتخاب توری نقاله فلزی یا تسمه توری مش یا همان سایز چشمی و گام تسمه توری می باشد، که نسبت به مواد و محصولات انتقالی این موارد تعیین می گردد.

توری نقاله های فلزی نسبت به کاربرد و زمینه های کاری مختلف از لحاظ بافت به چند دسته تقسیم می شوند:

1- تسمه توری یک لایه بافت

2-تسمه توری دوبل بافت

3-تسمه توری سه لایه بافت

شکل ظاهری تسمه نقاله توری فلزی:

معمولا این محصول در اشکال مختلفی به شرح ذیل بافته و طی 3 یا 4 روزکاری آماده ارسال می گردد.

انواع تسمه توری

1-تسمه توری هفتی و هشتی( زیگزال)

2-تسمه توری کبریتی یا حصیری یا اینروبر

3-تسمه توری لوزی یا مربع

4-توری های فرپیتزا پزی

5-توری فلزی با عرض مختلف با تسمه فلزی بجای مفتول سیمی

ضخامت مفتول تسمه توری فلزی:

بطور رایج مفتول هایی با ضخامت یک میل، 1.20میلی متر،1.5 میلی متر، 2میلی متر، 2.5 میلی متر و 3میلی متر در کشور ما مصرف بیشتری داشته که اغلب در پروسه های کاری معدود از ضخامت های بیشتر هم استفاده میگردد.

در ساخت اکثر تسمه های توری از مفتول ضخامت 1.5 تا 3 میل استفاده می کنند.

دمای قابل تحمل تسمه های توری فلزی:

طبق استاندارد و تجارب بدست آمده مفتول های آهنی و گالوانیزه حداکثر 90 تا 120درجه سانتی گراد قابلیت تحمل حرارت مستقیم را دارا می باشند.

ولی مفتول استیل با قابلیت تحمل دمای مستقیم از 300 تا 350 درجه سانتی گراد بیشترین کاربرد را در بسیاری از صنایع داشته و مورد استفاده قرار می گیرد.

سایر متعلقات تسمه توری فلزی:

از متعلقات توری نقاله فلزی میتوان به زنجیرهای صنعتی هالوپین اشاره کرد که در سایزهای مختلف به کنار تسمه های توری مونتاژ میشوند که در نقاله هایی با طول و عرض زیاد تسمه به طرفین کشیده نشود.

و ازدیگر متعلقات توری نقاله فلزی به چرخ دنده های مخصوص تسمه توری های کبریتی یا مستطیل شکل میتوان اشاره کرد که برروی یک شافت سوار شده و کار درام را انجام می دهند.

اتصال تسمه توری:

جهت اتصال تسمه توری فلزی به همدیگر از مفتول هایی که تسمه از آن حاصل شده استفاده می کنند بطوریکه با اتصال زیگرال و فروبردن در داخل همدیگر و قراردادن مفتول در لولای زیگزالی تسمه بهم اتصال و آپارات می شود.

لازم به یادآوری است که کیفیت تسمه ها علاه بر جنس مفتول ، مارپیچ و بافت به چگونگی جوش دادن کناره های تسمه میباشد که تضمین کننده و بهبود دهنده طول عمر تسمه نقاله می باشد و باید جوشکاری بصورت آرگون و خیلی ظریف باشد.

بسته بندی محصول:

مجموعه تکنسین فروشگاه صنعتگری بعد از اتمام بافت تسمه ، محصول را در بوسیله نایلون های حباب دار بسته بندی میکنند تا در حین انتقال و حمل ونقل چشمی های تسمه دچار آسیب وخرابی نشود.

بیشتر

تسمه نقاله توری 

( یک محصول وجود دارد. )