تسمه نقاله مدولار

تسمه نقاله مدولار-تسمه نقاله پلاستیکی –تسمه مدولار- Modular conveyor belt

آشنایی با تسمه نقاله مدولار:

این محصول( تسمه مدولار)در بازار کار، صنعت و در بین مشتریان با اسامی مشهوری نظیر تسمه نقاله مدولار، تسمه نقاله پلاستیکی یا زنجیرنقاله مدولار معروف می باشد.

موارد استفاده از تسمه نقاله مدولار:

نوار نقاله مدولار

در صنایع غذایی، دارویی و بهداشتی و سایر مواد تا حمل ...

تسمه نقاله مدولار-تسمه نقاله پلاستیکی –تسمه مدولار- Modular conveyor belt

آشنایی با تسمه نقاله مدولار:

این محصول( تسمه مدولار)در بازار کار، صنعت و در بین مشتریان با اسامی مشهوری نظیر تسمه نقاله مدولار، تسمه نقاله پلاستیکی یا زنجیرنقاله مدولار معروف می باشد.

موارد استفاده از تسمه نقاله مدولار:

نوار نقاله مدولار

در صنایع غذایی، دارویی و بهداشتی و سایر مواد تا حمل مواد سنگین بیشتر از تسمه نقاله مدولار استفاده می کنند، معمولا در مسیرهای شیبدار و حمل مواد گرانولی از گاید و پله برای حمل مواد استفاده می کنند.

همچنین از تسمه مدولار مشبک در ساخت دستگاه خشک کن و شستشوی سبزیجات و مرکبات، گوشت و مواد پروتئینی(فرآورده های غذایی) و از تسمه نقاله اسپیرال در ساخت دستگاه های خشک کن استفاده می کنند.

ساختار و مواد تشکیل دهنده تسمه مدولار(Modular conveyor belt):

انواع تسمه مدولار

قطعات تسمه مدولار از موادی بنام هرستافرم( Acetal)و الیاف p.p30% تهیه و ساخت گردیده است،که این ماده پلاستیکی در برابر حرارت، کشش ، سایش و مواد اسیدی و قلیایی و چربی بسیار مقاوم می باشد، که در صنایع مخصوص با کاربرد ویژه بکار می رود.

طول تسمه نقاله مدولار:

این تسمه نقاله از بابت طول هیچ محدودیتی نداشته و طبق سفارش مشتریان همانند قطعات پازل بهم اتصال داده شده و آماده ارسال می گردد.

عرض تسمه نقاله پلاستیکی یا مدولار:

پهنای این محصول از نظر استاندارد تشکیل یافته از قطعات 25 میلی متر، 85.5 میلی متر، 171 میلی متر می باشد.که این قطعات همچون قطعات پازل بهم متصل در نتیجه عرض و پهنای سفارشی طبق استاندارد مونتاژ و آماده ارسال می گردد.

شکل ظاهری و انواع تسمه نقاله مدولار:

تسمه مدولار

تسمه نقاله مدولار از نظر شکل و ظاهر دارای اشکال مختلفی می باشد، نظیر:

  • تسمه نقاله مدولار ساده
  • تسمه نقاله مدولار مشبک
  • تسمه نقاله اسپیرال (چرخشی)
  • تسمه نقاله مدولار شانه ای

تیغه و بغل بند( گاید) تسمه نقاله مدولار:

سایدوال پله تسمه پلاستیکی

برای این محصول (تسمه مدولار) تیغه با طول 85.5میلی متر، 131 میلی متر، 171 میلی متر طراحی و ساخته شده است که ارتفاع این پله ها در سایزهایی نظیر 17 سانتی متر با تیغه 17 سانتی( با وزن 18.9 کیلوگرم)، 17 سانتی متر با تیغه 13 سانتی متر(با وزن 16.7کیلوگرم)، 8.5 سانتی متر با تیغه 8.5 سانتی متر ساخت و تولید گردیده است.

همچنین سایز بغل بند( گاید) این محصول با ارتفاع 5 و 7 سانت موجود می باشد.

رنگ تسمه نقاله مدولار:

این تسمه نقاله در رنگ های سفید و آبی نسبت به زمینه کاری مربوطه بکار گرفته می شود.

سایز تسمه نقاله مدولار:

این تسمه نقاله در گام های یک اینچ، دو اینچ ساخته شده و روانه بازار می گردد.

تعمیر تسمه نقاله مدولار:

این تسمه نقاله از لحاظ اقتصادی خیلی با صرفه و مقرون بصرفه می باشد چراکه در حین خرابی یک قسمت محصول مجبور به تعویض کل تسمه نیستیم بلکه قطعات شکسته را تعویض و جایگزین می کنیم.

قطعات جانبی تسمه نقاله مدولار:

چرخ زنجیر مدولار

از سایر قطعات جانبی تسمه نقاله مدولار بر چرخ دنده آن میتوان اشاره کرد که قطر خارجی این محصولات در سه سایز 9سانت، 13 سانت، 14.5 سانت موجود می باشد.

اتصال و مونتاژ تسمه نقاله مدولار:

مونتاژ تسمه مدولار

مونتاژ تسمه مدولار کار بسیار زمان بر می باشد، چراکه قطعات تسمه در یک ردیف در کنار همدیگر قرار گرفته سپس میله یا پیناز لولا عبور سپس با قفل مخصوص در مکان مورد نظر تعبیه می گردد.

بیشتر

تسمه نقاله مدولار 

( 2 محصول وجود دارد )