تسمه نقاله pvc

تسمه نقاله پی وی سی - تسمه PVC - آشنایی با تسمه نقاله پی وی سی:

تسمه نقاله پی وی سی بطور عمده در ماشین آلات و دستگاه های صنایع غذایی ، آرایشی، بهداشتی و دارویی مورد استفاده قرار میگرد.و جزء پرمصرف ترین تسمه ها در کشور ما میباشد.

از دیگر زمینه های مود استفاده از تسمه pvc در بین مشتریان در نقاله های خطوط مونتاژ ، تولید، فرودگاهی و فروشگاهی و غیره ...

تسمه نقاله پی وی سی - تسمه PVC - آشنایی با تسمه نقاله پی وی سی:

تسمه نقاله پی وی سی بطور عمده در ماشین آلات و دستگاه های صنایع غذایی ، آرایشی، بهداشتی و دارویی مورد استفاده قرار میگرد.و جزء پرمصرف ترین تسمه ها در کشور ما میباشد.

از دیگر زمینه های مود استفاده از تسمه pvc در بین مشتریان در نقاله های خطوط مونتاژ ، تولید، فرودگاهی و فروشگاهی و غیره می باشد.

ساختار تسمه نقاله pvc:

تسمه نقاله پی وی سی تشکیل یافته از پی وی سی و نخ های موجود در ساختار و ساختمان تسمه نقاله می باشد.که جهت استحکام بیشتر تسمه نقاله هست، که بعنوان اساس و استحکام در عرض و طول نوار نقاله عمل کرده و مقاومت تسمه را افزایش می دهد.

بطور عمده نخ های موجود در ساختار تسمه پی وی سی از جنس الیاف پلی استر، کتان و یا ترکیبی از این دو الیاف می باشد.

طول یا متراژ تسمه نقاله پی وی سی:

بطور رایج رول های تسمه پی وی سی 100 متری می باشند،که نسبت به سفارش مشتری برش و ارسال می گردد.

عرض یا پهنای تسمه pvc:

تسمه نقاله پی وی سی(pvc conveyor belt) معمولا در عرض های استاندارد نظیر 10، 20، 30  تا 300 سانتی متر موجود بوده و در عرض های غیر استاندارد نیز طبق سفارش مشتریان برش داده و آماده ارسال می گردد.

قابل ذکر می باشدکه تسمه پی وی سی تا عرض 300 سانتی متر هیچ محدودیتی جهت سفارش تسمه وجود ندارد.

رنگ تسمه نقاله pvc:

تسمه پی وی سی

تسمه نقاله های پی وی سی معمولا در رنگ های سبز، آبی، سفید و مشکی در کشور ما موجود می باشند،که رنگ سبز و مشکی این تسمه پی وی سی معمولا در کارهای صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد، و همچنین رنگ سفید و آبی این تسمه نقاله در صنایع غذایی و دارویی و بهداشتی کاربرد فراوانی داشته و لازم به یادآوری می باشد که این تسمه از نظر بهداشت و ارگان های مربوط به صنعت فود و مواد غذایی مورد تایید می باشد.

ضخامت تسمه pvc:

تسمه نقاله پی وی سی معمولا در ضخامت های یک، دو، سه، پنج، شش و هشت میلیمتر موجود میباشد که نسبت به سفارش مشتریان عزیز قابل عرضه و ارسال می باشد.

ضخامت تسمه نقاله ها بطور کثیر نسبت به زمینه کاری و مواد و محصولات قابل انتقال در سیستم های انتقال تعیین می گردد.

جهت کسب مشاوره رایگان در زمینه تعیین ضخامت تسمه نقاله و مناسب ترین تسمه نقاله نسبت به زمینه کاری خود می توانید با کارشناسان واحد فروش ما در تماس باشید.

سایدوال و پله های تسمه نقاله پی وی سی:

تسمه pvc با سایدوال و پله

سایدوال(دیواره) و پله (تیغه) تسمه پی وی سی معمولا تا ارتفاع 8 سانتی متر بیشترین کاربرد ومصرف را در انتقال موادفله، پودری، گرانولی ، شیمیایی و غیره داشته و در سیستم های انتقال و کانوایر بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

اتصال این دو محصول (سایدوال و پله) به دو روش اتصال جوشی(فینگر) توسط دستگاه های پخت و آپارات مخصوص و یا اتصال از طریق چسب ها صنعتی مخصوص به نام PU33 ایرانی یا سایر برند های آلمانی اتصال و چسبیده می شوند،که این چسب نیز در فروشگاه صنعتگری موجود و قابل ارسال و عرضه می باشد.

اتصال یا آپارات تسمه pvc:

آپارات تسمه پی وی سی

اتصال تسمه پی وی سی نیز همانند اتصال و آپارات سایدوال و پله به دو روش اتصال جوشی (فینگر)و یا اتصال از طریق چسب PU33 انجام می گیرد که بطور رایج اتصال جوشی یا فینگر در  بیشتر زمینه ها مورد استفاده قرار می گیرد، چرا که اتصال فینگری استحکام و طول عمر بیشتر دارد.

اتصال تسمه پی وی سی با چنگ های سوزنی:

در مواردی که امکان رکلاژ یا تنظیم درام نقاله جهت تنظیم و یا تعویض تسمه نقاله وجود ندارد و تسمه بعد از اتمام عمر و خراب شدن باید تعویض گردد،از چنگ های سوزنی آلمانی یا چینی جهت تسمه به همدیگر استفاده می کنند که این روش هم در بین مشتریان نیز جاری و مورد استفاده قرار می گیرد.

لازم به توصیه می باشد که نصب و اتصال چنگ های سوزنی تسمه پی وی سی باید توسط افراد ماهر صورت گیرد چراکه بعد جایگذاری تسمه برروی دستگاه دو لبه تسمه برابر نخواهد بود در نتیجه تسمه به طرفین کشیده خواهدشد.

لازم به یادآوری می باشد که مجموعه تکنسین فروشگاه صنعتگری خدمات آپارات یا اتصال تسمه نقاله و چنگ های سوزنی را با هزینه ناچیز بصورت کاملا تخصصی برای شما در کوتاه ترین زمان ممکن انجام می دهند.

دیگر موارد قابل بررسی در مورد تسمه نوار نقاله پی وی سی :

تسمه نقاله پی وی سی با سایدوال

از دیگر موضوعات قابل پردازش در مورد تسمه های پی وی سی به خاصیت آنتی استاتیک( ضد جرقه بودن)این تسمه ها میتوان اشاره کرد که بیشتر در صنعت الکتریک و مونتاژ قطعات این صنعت مورد استفاده قرار می گیرد، در لایه ها و تاروپود این تسمه از سیم های مخصوص استفاده گردیده که ضد جرقه و آتش می باشد.

از دیگر موارد قابل بررسی در مورد تسمه های پی وی سی به پشت شطرنجی یا پشت پلی استر یا پشت پلی آمید و پشت پنبه بودن این تسمه میتوان اشاره کرد که هر کدام در صنعت خاصی مورد استفاده قرار می گیرند.

همچنین به پشت یا جلو تسمه نقاله های پی وی سی راهنما هایی متصل میکنند که در پنج مدل با اندازه متفاوت مورد استفاده قرار می گیرد،این راهنما های تسمه معمولا در عرض های بزرگ و بالاتر از 100 سانت استفاده میشود تا از کشیدن تسمه به طرفین جلوگیری نماید.

همچنین عملیات دیگری که برروی تسمه های پی وی سی انجام میدهند پانچ آنها میباشد که در زمینه های خاصی مورد استفاده قرار می گیرد.

معرفی چسب پی یو33 جهت آپارات تسمه پی وی سی:

چسب پی یو 33

این محصول ساخت شرکت پارس از برند های معروف ایرانی میباشد که نمونه های خارجی آن نیز در بازار وجود دارد.

این چسب بر پایه حلال های قدرتمند و بسیار قوی تهیه و ساخت گردیده که این چسب بر اساس پلی اوره تان (PU) می باشد که در صنعت کفش کاربرد فراوانی داشته و همچنین جهت اتصال تسمه PVC، تسمه PU و ای بی اس(ABS)و پارچه مورد استفاده قرار می گیرد.

از مزایا و ویژگی های بخصوص این چسب به چسبندگی فوق العاده آن میتوان اشاره کرد.

این محصول در حلب های 13 کیلوگرمی،3 کیلوگرمی(6 عدد در هر بسته)و یا قوطی 750گرمی (2عدد در هر بسته)بسته بندی می گردد.

بیشتر

تسمه نقاله pvc 

( 5 محصول وجود دارد )

زیرشاخه ها

 • تسمه نقاله پی وی سی ساده

  تسمه نقاله پی وی سی ساده

  این نوع از تسمه نقاله دارای سطحی صاف می باشد که فاقد هر نوع آج و ناصافی می باشد و در انواع عرض های مختلف _ تا حداکثر 300 سانتی متر _

  در دسترس هستند. 

 • تسمه نقاله پی وی سی گریپ

  تسمه نقاله پی وی سی گریپ

  تسمه نقاله های گریپ به صورت سطح شطرنجی ارائه می شود که در عرض های مختلفی قابل فروش هستند.